• V/H/S/94

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Seance

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • dogs

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Junky

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Relic

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Metamorphosis

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • The Influence

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Lodge

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Pooka!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Malevolent

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Witch in the Window

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Rake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½