• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★