Sort by

dylan has logged 146 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Rising: Endgame

Dead Rising: Endgame

2016
×
Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry