Sort by
  • Amityville Thanksgiving

    ★½

  • Deadly Dealings

    ★★½

  • Say Hey, Willie Mays!

    ★★★★

  • Terror Train

    ★★

  • Giantess Battle Attack!

    ★★½

  • By Design: The Joe Caroff Story

    ★★★

  • Boris Karloff: The Rest of the Story

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Debbie Does Demons

    ★★★

  • Don't Trick-Or-Treat Alone!

    ★★½

  • Spirit Halloween: The Movie

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • The Munsters

    ½

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★½

  • Beyond the Gates of Hell

    ★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Maneater

    ★★½

  • Don't Remake Hitchcock Movies: Looking Back at The Birds II: Land's End

    ★★½

  • Shark Waters

    ★★½

  • Fall

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★½

  • They/Them

    ★★

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Amityville in Space

    ★★½

  • Queer for Fear: The History of Queer Horror

    ★★½

  • The Reef: Stalked

    ★★½

  • Shark Queens

    ★★½

  • Maui Shark Mystery

    ★★★½

  • The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

    ★★★½

  • Dark Side of Eden

    ★★★

  • Bigfoot or Bust

    ★★

  • Distortion is a Woman

    ★★★

  • Sharkula

    ★½

  • I'll Be Your Mirror

    ★★★

  • Amityville Karen

  • Piranha Women

    ★★★

  • Voorhees Night of the Beast

    ★★★

  • McEnroe

    ★★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★½

  • Who Invited Them

    ★★★½

  • Meathook Massacre: Mayhem

    ★★

  • Rise of the Syngenor

    ★★★

  • Thriller - A Cruel Documentary

    ★★★½

  • The Wrong Side of Town

    ★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★½

  • Shark Bait

    ★★½

  • Firestarter

  • Randy Rhoads: Reflections of a Guitar Icon

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • Cypress Hill: Insane in the Brain

    ★★★½

  • Shark

    ★★★½

  • Titanic 666

    ★★½

  • Bill Maher: #Adulting

    ★★★

  • Mysteries From The Grave: Titanic

    ★★★

  • The Lost Story of Emmett Till: The Universal Child

    ★★★

  • Mickey: The Story of a Mouse

    ★★★

  • Jazz Fest: A New Orleans Story

    ★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★

  • Hard Rock Zombies: Never Say Die

    ★★★

  • So Young, So Bad, So What: The Making of Reform School Girls

    ★★★½

  • Ultra Violent Vengeance: The Talent & Technicians of X-Ray

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Facing Nolan

    ★★★★

  • Sheryl

    ★★★

  • Found Emulsion

    ★★★

  • VHS Love: Cult Cinema Obsession

    ★★★

  • The Clown Chainsaw Massacre

    ★★

  • Attack of the 50 Foot Camgirl

    ★★★