Sort by

Michael has logged 109 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Incarnation

Incarnation

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killers

Killers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paid in Full

Paid in Full

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Devil and Heroine Su

Red Devil and Heroine Su

2020
×
Edit this entry  
27
White People Money

White People Money

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extract

Extract

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Murder at the Murder Mystery Party

Murder at the Murder Mystery Party

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
MVP

MVP

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Warriors Gate

The Warriors Gate

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Divide

The Divide

2011
×
★½
Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Noise

Noise

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Hot

Dead Hot

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Breach

Breach

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Feel The Noise

Feel The Noise

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Show

The Show

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Extract

Extract

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Who's the Boss?

Who's the Boss?

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prize Winner of Defiance, Ohio

The Prize Winner of Defiance, Ohio

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Rounds 2: Reloaded

12 Rounds 2: Reloaded

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
House Arrest

House Arrest

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
rain

rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
Off the Menu

Off the Menu

2018
×
★½
Read the review Edit this entry