Sort by

Michael has logged 1,221 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Double Date

Double Date

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
League of Gods

League of Gods

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Burger 2

Good Burger 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Divided We Stand

Divided We Stand

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Violet

Violet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
War Room

War Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Pacific

The Pacific

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Baseball

Baseball

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Leo

Leo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogs

Dogs

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bosko the Doughboy

Bosko the Doughboy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry