Sort by

Micah Mayes has logged 26 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2012

2012

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antz

Antz

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Seventh

Seventh

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry