• The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Locked Down

    ★★

  • Not-So Amazing

  • Wonder Woman 1984

  • Come Play

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

    ½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Seventh

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★