Sort by

mya has logged 443 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadows: The Making Of Nope

Shadows: The Making Of Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry