mya has logged 44 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Colonia

Colonia

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ladies in Lavender

Ladies in Lavender

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Face of an Angel

The Face of an Angel

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Cruise

The Last Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
Edit this entry  
09
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry