Sort by

Mia has logged 19 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Edit this entry