Sort by

Mia has logged 20 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nick Kroll: Little Big Boy

Nick Kroll: Little Big Boy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry