Mia has logged 35 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Revive

Revive

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casper Meets Wendy

Casper Meets Wendy

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
05
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie Presents: Thumbelina

Barbie Presents: Thumbelina

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry