Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Learn India with Hamish & Andy

Learn India with Hamish & Andy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Degrassi: Don't Look Back

Degrassi: Don't Look Back

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hamish & Andy’s Caravan of Courage: Aus vs NZ

Hamish & Andy’s Caravan of Courage: Aus vs NZ

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hamish & Andy's Caravan of Courage - Great Britain and Ireland

Hamish & Andy's Caravan of Courage - Great Britain and Ireland

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hamish & Andy's American Caravan of Courage

Hamish & Andy's American Caravan of Courage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The In Between

The In Between

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl From Plainville

The Girl From Plainville

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chumscrubber

The Chumscrubber

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gold

Gold

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rio

Rio

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Be

How to Be

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry