MfourMovies has logged 543 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Grumpy Christmas

Grumpy Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Women Is Losers

Women Is Losers

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
21
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Edit this entry  
21
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Flashpoint

Flashpoint

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Respect

Respect

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Queen Bees

Queen Bees

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Knight

Black Knight

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Extinct

Extinct

2021
×
Edit this entry