• Moon Knight

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • Wild Card: The Downfall of a Radio Loudmouth

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★