metank31 has logged 353 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Longest Yard

The Longest Yard

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry