Amar has logged 14 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry