• Midsommar

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Over the Garden Wall

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Under the Skin

  • Gravity

    ★★

  • The Purge

    ★★★

  • Hard to Be a God

    ★★★★★

  • Carnage

    ★★★★

  • Beyond the Black Rainbow

  • Megamind

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • A Serbian Film

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Moon

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Waltz with Bashir

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Fountain

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Joshua and the Promised Land

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★½

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • Angel's Egg

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Le Samouraï

    ★★★★