Sort by

mesh has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Succession

Succession

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rite

The Rite

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry