Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Naked Citizen

Naked Citizen

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
Edit this entry  
29
The Method

The Method

2005
×
Edit this entry  
28
Rıfat Diye Biri

Rıfat Diye Biri

1962
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Güllü Geliyor Güllü

Güllü Geliyor Güllü

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
Edit this entry  
18
Envy

Envy

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Salkım Hanım'ın Taneleri

Salkım Hanım'ın Taneleri

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bu Ikiliye Dikkat

Bu Ikiliye Dikkat

1985
×
★★
Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Edit this entry  
15
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Little Joe

Little Joe

2019
×
Edit this entry  
08
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry