• The Matrix Resurrections

  The Matrix Resurrections

  The Matrix Resurrections çalışmayan bir iş. O halde gelin beraber çalıştıralım.

  Nedir olay?

  The Matrix video oyunu serisinin yaratıcısı Thomas Anderson, derin sanrılar içerisindedir. Bu durum artık canına tak etmiştir. Sanrılarının nedeni kendi yarattığı oyuna, yıllar içerisinde diğer hayranlardan daha çok kendini kaptırıp, oyunda yaşanılanların gerçek olduğuna daha doğru bir ifade ile kendisinin başından geçtiğine inanmaya başlamasıdır.

  Peki bu neden yemiyor?

  Çünkü Thomas Anderson'ı, Keanu Reeves canlandırmaya devam ediyor. Hem de John Wick Chapter 4'ün çekimleriyle çakıştığı için o filmdeki…

 • Loki

  Loki

  ★★★★★

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Çok güzeldi. Herkese tavsiye ediyorum

  Sen git, hepiniz kuklasınız diyen villain'ı asıl kuklacı tarafından yönetilen biri olarak göster. Bunu yaparken "Güçler ayrılığı" ilkesini, yani yasama - yürütme - yargı erklerinden oluşan devletin, bürokrasi ile olan çekişmesine dikkat çek. Nihayetinde de bunlar zaten boş, her zaman en tepede bir diktatör vardır, onu indirsen bile daha kötüsü başa gelecektir önermesinde bulun.

  Kaymak gibi eser yapmışlar.

 • Dune

  Dune

  Villeneuve abimiz çölü olabildiğince estetize etmiş. Hoştu. Öyle milletin dediği gibi cam çerçeve kırmalık bir durum pek yoktu. Uzun olması gereken yerler kısaltılmış, kısa olması gereken yerler uzatılmış hissiyatına kapıldım. Sanki director's cut'a malzeme bırakmışlar gibime geldi.

  İlk kitabın sadece yarısını anlattıkları belli oluyordu. Kitapta geçen "jihad" kavramını kullanmaktan çekindilerse "Gâzâ" ifadesini kullanabilirlermiş. Tabi muhtemelen sette bunu söyleyecek bir Türk yoktu.

 • The Green Knight

  The Green Knight

  Orjinal eseri okumadım. Lowery, orta çağ avrupa romansını kendince beyaz perdeye aktarmış. Potansiyeli olan hovarda bir gencin burnu sürtülüp adam olsun diye annesi ve amcası tarafından imtihandan geçirilmesini anlatıyor diyebiliriz.

  14. yy üretimi bir metnin kıssadan hisse amacıyla yazıldığını unutmamak şart. Yönetmen bundan başka bir şey çıkarmaya çalışmamış. Sadece estetize etmeye uğraşmış. İyi de etmiş.

 • Aquaman

  Aquaman

  ★★★★½

  Spider-Man 2 (2004)'den beri izlediğim en iyi süper kahraman filmiydi. Bu puanlar niçin yerlerde?

 • Halloween

  Halloween

  Atmosfer olarak çok iyiydi. Jamie Lee Curtis iyi iş çıkarmış. Sadece bir sekansın çok iyi olduğunu da söyleyebilirim. Ancak... 2018 yılında artık kabul edilemeyecek kadar gülünç saçmalıklar içerdiğini de bilin.

  Tamam işte fanboy'uz. Michael Myers abimizi görünce elimiz ayağımız titriyor. Ondan dolayı benden 3,5 alır. Ama siz onu 3 kabul edin.

 • Hakanlar Çarpışıyor

  Hakanlar Çarpışıyor

  ★★★★★

  İçinde, Bitig, Ulus, Tegin ve Oğuz Kağan temsili çizimlerinden fırlamış bir adet Cüneyt Arkın bulundurduğu için beş verdim. Pişman değilim hakim bey.

 • JFK

  JFK

  ★★★★½

  JFK'yi bugüne kadar izlemediğime feci hayıflandım. Paralel kurgu konusunda kesinlikle ders olarak okutulması gerekli. Costner başta olmak üzere oyunculuklar, müzikler ve sahne kurulumu şahane. Ortada 3,5 saatlik bir şölen olduğunu söyleyebilirim.

 • The Godfather: Part III

  The Godfather: Part III

  ★★★★

  Orjinalinden daha güzeldi. Biri kilit olmak üzere 5-6 tane irili ufaklı değişiklik söz konusu, kısaltılan süre ile beraber ağır aksak yerlerin yamalandığı söylenebilir + filmin adından "Part III" ibaresini silip, Michael özelinde çıkartmak, eseri daha makbul kılmış.

  Filmin hiçbir şekilde Part I ve Part II ile aşık atacak materyali olmadığından, adının değiştirilmesiyle yeni bir "niyet" ortaya koyduğundan, izleyicinin "zikri" de yenilenmiş oluyor. Part III'e 6.8 verilecekse CODA'ya 7.5 verilir.

 • Wolf

  Wolf

  ★★★½

  Filmi, dizi ile beraber yedi bölümlük bir serüven olarak değerlendirdiğimizde güzel.

  Bazı yerler feci aksıyor, bazı yerler ise son derece iyi. Bu eser ile ülkenin emekleme dönemini tamamlayıp, yürüme dönemine girdiği söylenebilir.

  İrfan başkanın sorgu odasındaki tüm sahneleri müthişti. Özellikle Turgut Başkan ile İrfan Başkan'ın konuşma sahnesi tekrar tekrar izlenilesiydi.

 • Love

  Love

  ★★½

  Habire zıp zıp zıplayan bir tavşanın, ilk zıpladığının hasretine düşmesinin hikayesi. Arada dağa falan da sürtünüyor tabi. Çok fena çok...

 • Drunken Angel

  Drunken Angel

  ★★★★

  Vay arkadaş. Dedem yedi yaşındayken, adamın çektiği filme bak.