• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Hamilton

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ideal Home

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Mirai

    ★★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ½

  • It

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Thelma

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 47 Meters Down

  • The Keepers

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

  • Gifted

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★★½

  • The Incredible Jessica James

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½