Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
American Skin

American Skin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ali

Ali

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chamber

The Chamber

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Han Gong-ju

Han Gong-ju

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry