• Free Guy

    ★½

  • Luca

    ★★½

  • Every Breath You Take

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Run

    ★½

  • Hubie Halloween

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Shirley

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★½

  • American Skin

    ½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★½

  • The Best of Enemies

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★½

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★½

  • The Mustang

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Swing Kids

    ★★★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Maggie

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★

  • Skin

    ½

  • Halloween

    ★★★