Sort by

MenOnFilm has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crisis

Crisis

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry