Sort by

Louis has logged 28 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baxter

Baxter

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Incendies

Incendies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
8MM

8MM

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wretched

The Wretched

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Dogma

Dogma

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wicked World

Wicked World

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Muse: HAARP

Muse: HAARP

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Come and See

Come and See

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★
Read the review Edit this entry