Sort by

Josh has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternally Younger Than Those Idiots

Eternally Younger Than Those Idiots

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry