Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
Edit this entry  
29
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Earthlings

Earthlings

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★½
Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry