Memeboat has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slap Her... She's French

Slap Her... She's French

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen of Diamonds

Queen of Diamonds

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Intervista

Intervista

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
High Heels

High Heels

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Troll

Troll

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amy Tan: Unintended Memoir

Amy Tan: Unintended Memoir

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Date

First Date

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry