• The Addams Family 2

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Cruella

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • First Date

    ★★★

  • The Blazing World

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • R#J

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Human Factors

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • In the Same Breath

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★½

  • The Stylist

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★