Sort by
  • I'm Thinking of Ending Things

  • Slaxx

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Gay As in Happy: A Queer Anti-Tragedy

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadcon

    ½

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Deerskin

  • The Dead Don't Die

  • Dead End.

  • Greener Grass

  • Hail Satan?

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Turbine

  • Maniac

  • A Colony

    ★★★½

  • Biidaaban (The Dawn Comes)

    ★★★★½

  • Mouthpiece

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★★

  • Ode to the Nine

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Fauve

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Devil's Share

    ★★★½

  • kittykat96

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Threads

  • Ravenous

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • El Camino es Largo

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wish Upon

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Empire State

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Double King

  • The Disaster Artist

  • Logan

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year