• The Secret Ingredient

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Neighbor in the Window

    ★★★½

  • Matching Hearts

    ★★

  • A Valentine's Match

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Hearts of Winter

    ★★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Love in Winterland

    ★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

    ★★★

  • Timeless Love

    ★★★★½

  • Christmas On My Mind

    ★½

  • The Christmas Temp

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Cats

    ★½

  • Holiday Date

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • A Christmas Princess

    ★★★

  • Sense, Sensibility & Snowmen

    ★★★

  • A Christmas Recipe for Romance

    ★★

  • Our Christmas Love Song

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • A Sweet Christmas Romance

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

    ★★★½

  • Love, Fall & Order

    ★★½

  • Over the Moon in Love

    ★★★½

  • The Dating List

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • My One & Only

    ★★★½

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Love On Repeat

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Eat, Drink and Be Married

    ★★½

  • Tempting Fate

    ★★

  • Shaft

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½