Sort by
  • Viking

    ★★★★

  • Nut Jobs

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Final Cut

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

  • Brain Freeze

    ★★½

  • France

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Bigflo & Oli: Hip Hop Frenzy

  • Another Round

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Specials

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Brother’s Love

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Keep an Eye Out

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • C'est la vie!

    ★★★

  • Ravenous

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Godard Mon Amour

    ★★★½

  • Barbara

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

  • Raw

    ★★★★

  • Julieta

    ★★★½

  • The Jungle Book

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Love

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Big Eyes

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

  • Reality

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★★