Sort by

megs has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home

Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry