• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Dashcam

    ½

  • The Guilty

    ★★½

  • Earwig

    ★★★★

  • Dug Dug

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Zalava

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • What Josiah Saw

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • The Sadness

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Butt Boy

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ½

  • The Vigil

    ★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • The Audition

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Greed

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • My English Cousin

  • My Life as a Comedian

  • Joker

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★