• A Journal for Jordan

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Italian Studies

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★