Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blended

Blended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry