• The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • Old

  • The Ice Road

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Marcy Learns Something New

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Uncle Frank

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Babyteeth

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Premature

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Cracked Up: The Darrell Hammond Story

  • mid90s

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Vox Lux

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The 2000s

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Climax

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½