Sort by

Megan has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
Read the review Edit this entry  
09
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
Read the review Edit this entry