Sort by

megan has logged 336 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elephant

Elephant

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry