• Senior Year

    ★★

  • The Staircase

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Girl From Plainville

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★½

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • A Man Named Scott

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Crisis

    ★★

  • Cherry

    ★★½