• Life

    Life

    James Dean deserved better.

  • The Nice Guys

    The Nice Guys

    ★★★★½

    every time ryan gosling screamed in this movie >

  • Blue Valentine

    Blue Valentine

    ★★★★★

    this movie is proof that true love doesn't exist

  • A Bigger Splash

    A Bigger Splash

    ★★★★

    I'M SNATCHED.

  • Grease

    Grease

    ★★★½

    the ending.... whoever wrote this was high

  • The Social Network

    The Social Network

    ★★★★★

    Andrew Garfield in this movie invented dragging culture

  • Black Swan

    Black Swan

    ★★★★★

    it was perfect

  • A Little Princess

    A Little Princess

    ★★★★½

    this movie is so pure i'm crying

  • A Most Violent Year

    A Most Violent Year

    ★★★★

    Sloane looked good in this

  • X-Men: Apocalypse

    X-Men: Apocalypse

    ★★★★½

    Jean Grey doing that thing at the end > the entire MCU



    ALSO THIS IS BETTER THAN FIRST CLASS

  • My Super Ex-Girlfriend

    My Super Ex-Girlfriend

    ★★½

    why did nobody tell me fassy made an appearance in this

  • Spy

    Spy

    ★★★★½

    melissa mccarthy could play natasha romanoff better than scarjo