Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
26
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
18
Marry Me

Marry Me

2022
×
Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry