Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stories Not to be Told

Stories Not to be Told

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grab

The Grab

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★
Edit this entry  
28
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Yes Day

Yes Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry