Sort by

mediumsizedbang has logged 22 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cookie Carnival

The Cookie Carnival

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Donkey, The Table and The Stick

The Donkey, The Table and The Stick

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf and the Seven Little Goats

The Wolf and the Seven Little Goats

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mother Holly

Mother Holly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kohlhiesel's Daughters

Kohlhiesel's Daughters

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry