Sort by

mediumsizedbang has logged 145 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
You Again

You Again

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Associate

The Associate

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heidi, Girl of the Alps

Heidi, Girl of the Alps

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belle

Belle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wild Chicks

The Wild Chicks

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wild Chicks and Life

The Wild Chicks and Life

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Chicks in Love

Wild Chicks in Love

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Father of the Bride Part 3 (ish)

Father of the Bride Part 3 (ish)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Business

Big Business

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry