Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eerie

Eerie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry