Sort by
  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Boys State

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • The Assistant

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bad Times at the El Royale

  • Suspiria

  • The Favourite

  • Under the Silver Lake

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Paddington 2

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

  • It

    ★★★

  • Little Evil

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Nobody Speak: Trials of the Free Press

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★

  • Trolls

    ★★★

  • The Founder

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Nine Lives

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★

  • Betting on Zero

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★

  • Weiner

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Under the Shadow

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • O.J.: Made in America

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½