oriana has logged 35 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry